Tappi i Poziomkowa Przygoda

Tappi jest niezwykłą postacią, bohaterem książek spod pióra Marcina Mortki
"Pan tu nie stał!" to gra planszowa, której niewątpliwe udało się osiągnąć główny cel, jaki postawili przed sobą jej twórcy

Tappi jest niezwykłą postacią, bohaterem książek spod pióra Marcina Mortki. Cała seria opowiada o przygodach, przez które wiking przechodził wraz ze swoimi przyjaciółmi. Sama literatura pobudza do pracy wyobraźnię dziecka, pozwalając mu zagłębić się w ciekawe historie. W połączeniu z grą tworzy interaktywne środowisko, które będzie uwielbiać każda pociecha.

Poziomkowe Pole i Domek Tappiego

Gra – Tappi i Poziomkowa Przygoda pozwala nam przenieść się w kolorowy świat wikinga Tappiego i jego przyjaciół. W każdym zestawie znajdziemy planszę, dzięki której możemy podjąć się dwóch przygód. W pierwszej wydarzenia rozgrywają się na Poziomkowym Polu. Wcielamy się w rolę zwierzątek – lisa, sowy, dzika, borsuka lub zająca. Aby wygrać, musimy wykonać trzy zadania: naprawić jeden most, posadzić drzewo oraz zebrać dokładnie pięć poziomek z samego środka Pola. Pomocną dłoń wyciąga do nas nie kto inny, jak sam Tappi, a psocić będzie Gburek- troll, na którego trzeba uważać!

Druga strona planszy odkrywa kolejną fascynującą przygodę – tym razem gracze wybierają się w odwiedziny do chatki wikinga. W tym wariancie zamiast Tappiego będzie pomagać nam Chichotek, dzielny jelonek. Nie zabraknie również złośliwego trolla, którego celem jest przeszkadzanie nam w dotarciu do domku. Wygrywa ten gracz, który w trakcie podróży zbierze jak najwięcej poziomek dla wikinga. Zebrać je możemy wchodząc na odpowiednio oznaczone pole z poziomkami (na pojedynczym polu możemy dostać od jednej aż do trzech). Należy również uważać na wysokie drzewa, które jesteśmy w stanie ominąć tylko i wyłącznie wtedy, gdy po rzucie kostką wypadną na niej cztery oczka.

W pięknym, kolorowym pudełku znajdziemy:

  • dwustronną planszę z przygodami
  • białą kostkę do gry
  • dziewięćdziesiąt sześć żetonów z poziomkami
  • pięć figurek dla graczy (wspomniane wcześniej zwierzątka)
  • trzy figurki bohaterów (wiking Tappi, psotny troll Gburek oraz jelonek Chichotek)
  • pięć drzew
  • osiem żetonów z deskami (używanych do naprawy mostów podczas pierwszej przygody)
  • książeczkę z instrukcjami do gry oraz opisami wyżej przedstawionych elementów

Zabawa na długie wieczory

Ta planszówka to zestaw przygotowany specjalnie dla najmłodszych- tak, aby mogli spędzać czas na kreatywnej zabawie. Dzięki dwustronnej planszy nie grozi im nuda- kiedy tylko skończą pierwszą przygodę, mogą błyskawicznie przejść do następnej. Dzieciom z pewnością spodobają się postaci wchodzące w skład gry planszowej- nawet jeżeli perypetie zabawnego wikinga nie są im znane z książek. Tappi i Poziomkowa Przygoda jest idealnym rozwiązaniem na spędzenie niezapomnianych chwil w rodzinnym gronie.

Idea obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com